Podpisanie partnerstwa

15 września 2008 nasza szkoła podpisała umowę o partnerstwie ze szkołą we Friesoythe.

Wizyta nauczycieli we Friesoythe.

Nauczyciele naszej szkoły w ramach nawiązanej współpracy zostali zaproszeni na obchody Jubileuszu 700lecia miasta Friesoythe. 12.09.2008 grupa nauczycieli :M. Celejewska, E. Bagińska, K. Bekisz, W. Chmielewski, R. Rożek, R. Gławdel, K. Dębicki razem z wicedyrektorem szkoły  Danutą Dytkowską odwiedziła nasze partnerskie miasto.  Najpierw odwiedzili szkołę, zapoznali się z nauczycielami, przekazali szkole obraz namalowany przez naszych uczniów a następnie zwiedzili miasto. Wizyta trwała 5 dni. Nauczyciele obu szkół wzięli udział  w paradzie  z okazji 700 lecia miasta, spotkali się z burmistrzem Friesoythe Johannem Wimbergiem  w ratuszu gdzie zostały omówione zasady współpracy pomiędzy szkołami. Nauczyciele wzięli także udział w koncertach zorganizowanych z okazji święta miasta, m.in. DJ Ötzi, Revolverheld oraz w uroczystej Mszy Św., podczas której został poświęcony historyczny dzwon z wieży kościoła.

W czasie wizyty została także podpisana umowa o współpracy i partnerstwie między szkołami, która zakłada między innymi wymianę uczniów.